EST

Korraldajad ja toetajad:

Lodjafestivali korraldab Emajõe Lodjaselts koos arvukate sõprade ja toetajatega.

Lodjafestivalile panevad õla alla RMK, KIK, Luunja vald, Tartu Keskkonnahariduskeskus, Peipsi Koostöökeskus,Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi, Luunja Maanaiste Selts, Limnoloogiakeskus-Järvemuuseum, Tõravere Observatoorium, Tartu Elektriteater, A. Le Coq, Tartu Sadam, Seto Line ning arvukalt muusikuid ja teisi lodjasõpru.

Lodjaselts on RMK toel Suursoo Looduskeskusesse loomas üht Eestis enneolematut looduskooli-lodjasadamat, mille õppeprogrammid toimuvad nii maa peal kui laevadel, kus saab avastada nii Eestis ainulaadset deltasoostikku, ainukest täies pikkuses laevatatavat jõge kui ka Euroopa üht suurimat järve. Uurida vett, maad ja õhku pea puutumatus looduses aasta ringi, ööl kui päeval. Ja see metsik loodus asub vaid poole tunni autosõidu kaugusel Tartust. Või siis hoopis hariduspealinnast 3.5 h lodjasõidu kaugusel igipõlises, Peipsi poolt vaadates esimeses sadamas, kus juba 14. sajandil seisis Tartu piiskopkonna kaitselinnus.

Lodjafestival, millest loodetavasti kujuneb iga-aastane traditsioon, on Suursoo looduskooli-lodjasadama avaüritus.  Täiendav teave info(at)lodi.ee, tel 55599100.