EST

Supilinna-Ülejõe üleveoparv

Neljapäeval kl 12 alustab tööd Supilinna üleveoparv, mis võimaldab kõigil huvilistel proovida Emajõe ületamist Marja-Lubja tänava vahele kavandatud silla asukohas Supilinna ja Ülejõe vahel.

Pilootprojektina käivitatud üleveoparv on planeeritud käigus hoida täna lõunast vähemalt käesoleva nädala lõpuni ja kui reisijaid, annetajaid, toetajaid ja priitahtlikke parvemehi leidub, siis kasvõi jää tulekuni. Jää tulekul soovime parveühenduse asendada kontrollitud ohutu jääteega üle Emajõe.

Parveprojekti eestvedaja, Emajõe Lodjaseltsi juhi Priit Jagomägi sõnul on parveühendus ja jäätee üle Emajõe Tartule iseloomulikud ajaloolised jõeületusvõimalused, mis on sillaehitusest oluliselt kiiremad ja odavamad. Need võimaldavad paremini hinnata sillaehituse vajadust. Lisaks tekiks Tartusse uus, ajaloolisel traditsioonil põhinev turismiatraktsioon mis tekitab muuhulgas juurde sotsiaalseid töökohti. Või polegi vaja tulevikuparve mehitada, kui tuua jõele hakkab tulevikus sõitma hoopis ultramoodne elektromobiilne isejuhtiv robotparv, mis võiks olla osa Tartu ühistranspordivõrgust.

Parveprojekti käivitamisele on lubanud õla alla panna erakond Isamaa, kes lisaks pilootprojekti toetamisele lubab Tartu linnavolikogus seista parveprojekti edasiarendamise eest, seda nii investeeringute kui käigushoidmise osas.

Parvesõit on testperioodil  tasuta, võib teha priitahtlikke annetusi parveprojekti pikendamiseks.

Avatud on ka Supilinna parvemeeste/naiste konkurss- andke teada kes ja kuna tahaks parvega inimesi üle jõe aidata! Nii saaksime parveprojekti pikemalt käigus hoida.