EST

Milline on Lodi Jõmmu?

Lodi Jõmmu on arhailine puust kaubapurjekas, millesarnased seilasid Peipsil ja Emajõel alates hansaajast kuni 20. sajandi keskpaigani. Ajalooliste lotjade eeskujul ehitatud Jõmmu lasti vette 2006. a kevadel ja ta on selle omanäolise laevatüübi ainus esindaja maailmas.
Lodi on 12 m pikk, 8 m lai, kaalub 25 t, purjepinda on 100 m2 ja mast ulatub 14 m kõrgusele veepinnast. Meeskonnas on tavaliselt 3 inimest.
Lodjale mahub korraga kuni 36 reisijat. Lodjasõit sobib kõikidele vanusegruppidele väikelastest kõrges eas seltskondadeni. Ööbima mahub lodjale 15-20 inimest. 
Hinnakiri
Vaade Emajele

Lodjasõidul käivad ühisvaimu turgutamas kõige erinevamad asutused. Sageli tuuakse erilisest elamusest osa saama oma väliskülalised. Lodja pardal toimuvad meeldejäävad koolitused, seminarid, kliendiüritused. Pered ja sõpruskonnad armastavad lodjal pidada sünnipäevi ja kokkutulekuid. Kevadel ja sügisel toovad lodjale energiat ja elevust õuesõppeprogrammides osalevad lasteaiarühmad ja kooliklassid. Nendele, kes soovivad pardale tulla üksi või väiksema seltskonnaga, teeb lodi nii sageli kui võimalik ka piletisõite. 
„Jõmmu“ seilab Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel kokku 8 kuu kestel - aprilli algusest novembri lõpuni
Lodja kodusadamaks on Tartus asuv Lodjakoda, aga lodjaretked väljuvad ka mujalt - Käreverest, Palupõhjast, Suursoo Looduskeskusest, Laaksaarest, Võõpsust, Värskast, Mustveest, Lohusuust, Pikasillast, Jõgevestelt, Suislepast jm. Retkede pikkus varieerub ühest tunnist mitme päevani. Juuli lõpus lodi puhkab.
Rajuilmaga pakub varju avar ja soe trümmi. Trümmis on esitlustehnika (DVD-mängija, projektor, ekraan 1,5x2 m) ja ruumi saab kasutada kino või seminariruumina.
Pardal on olemas elekter 240 v, mobiilne WiFi internet, kööginurk, WC.
Ööbimiseks on lavatsid, rippkoid ja hulk lambanahku.
Jmmu khus

Laev ootab kokkulepitud lähtesadamas reeglina 15 min enne sõidu algust. Laeva rendihinna sees on esitlustehnika (DVDmängija, dataprojektor, ekraan 1,5x2m, helitehnika) ning kööginurga, lauanõude (plekist tassid, taldrikud, noad, kahvlid, lusikad) ja joogivee kasutamise võimalus. Soovi korral saab reisiseltskond retke alustuseks vaadata trümmikinos 12 min lodjafilmi (eesti, inglise, vene või saksa keeles).

Lisaks on laevale võimalik tellida toitlustust, lõõtsameest, ajaloo- või loodusgiidi, laevamudelite voolimise, köievalmistamise ja meremehesõlmede õpitubasid, käsitöö või kalapüügi õpitubasid.

Lodi vastab reisilaevale kehtestatud nõuetele. Lotja juhib kvalifitseeritud meeskond, pardal on olemas kaasaegne ohutusvarustus (sh päästevestid ja -parv) ja navigatsioonitehnika, laeval on mootor.
Lodi on nii oma olemuselt kui käitumiselt keskkonnasõbralik - kohalikust toorainest kohalike elanike poolt kohapeal valmistatud, kohalikku kultuuripärandit ja loodust väärtustav. Laev on rahuliku käiguga ega tekita laineid, mis võiks kahjustada veekogu elustikku ja kaldaid. Sorteerime ära laeval tekkiva prügi ja WCst reovett loodusesse ei lase.

Lodjaretkede kohta küsi täpsemalt info@lodi.ee