Comment

Jõmmu pukseeris Vanemuise Lodjakotta

Endine Peipsi uhkus, sel aastal oma 50. Tartu juubelit tähistav reisilaev Vanemuine tegi pärast 25 aastast pausi taas reisi läbi Tartu kesklinna.
Lodjaselts ostis Vanemuise 2014. kevadel oma varasid müüvalt Tartu Sadamalt ning plaanib laeva eelseisval talvel ja kevadel renoveerida ujuvaks õppeklassiks, kus viiakse läbi Tartu lastele suunatud Noorte jõe- ja järvehuntide akadeemia tegevusi. Edaspidi on kavas ka laeva sõidukorda seadmine.
Suurem osa laeva kerest on heas seisus, korpuse mõõdistused on tehtud. Tartu Sadam renoveeris laeva korpuse alumise poole ära 10 aastat tagasi, lootuses, et piir avaneb ja laev saab asuda Tartu-Pihkva liinile. 
Lodjakoja juures tõmmatakse laev spetsiaalselt selleks rajatud slipile. Eemaldatakse vana värv, tehakse vajalikud korpuse parandused ning värvitakse.  Klaasitakse aknad ja paigaldatakse vineerpõrandad.
Laeva renoveerimist alustab Lodjaselts omavahenditega ja annetajate, sponsorite ning vabatahtlike toel.
Lodjaselts tänab kõiki seniseid toetajaid ja lodjareisijaid, kes on andnud oma panuse seltis eelarvesse, Tartu Sadamat soodsate maksetingimuste eest ning Seiklusparki ja Baltic Workboatsi laevavärvide eest. Loodame, et ettevõtmisele paneb õla alla ka Tartu linn! Ehk leidub veelgi ettevõtteid või eraisikuid, kes soovivad Vanemuise renoveerimist mingil moel toetada.  
Annetusteks on avatud eraldi arveldusarve Swedbankis MTÜ Emajõe Lodjaselts EE112200221026595022. Selgituseks "annetus Vanemuisele".  Oluline info ettevõtetele - Lodjaselts ei ole kantud tulumaksuvabastusega MTÜde nimekirja. 
Kui aga keegi soovib Vanemuise renoveerimisel aidata materjalide, teenuse, vabatahtliku tööga või mingil muul moel, siis ka see on väga teretulnud!  Selleks võtke ühendust lodi@lodi.ee või 55596788 Priit Jagomägi.
Laeva veeskamisel paigutame annetajate ja toetajate nimedega tahvli laevale!
Filmi ja fotomaterjali:
Postimehe videolugu Vanemuise pukseerimisest 06.11.2014 vt siit.
Vanemuise hiilgeaegadel, 1982. a laeva pardal filmitud muusikavideot "Peipsi viisid" vaata siit.
Vanemuise alamlehele pääsed siit.

 

Add a comment

Email again: