Comment

Kahemastilise lodja kere on valmis, käimas on sisetööd

Lodjakojas on valmimas suurim puust laev, mis Eestis peale II maailmasõda ehitatud on. Mais sai uus lodi viimase plangu ja sellega lõppes kerepalngutuse osa. Edasi jätkuvad sisetööd.
Uue lodja ehitamisel sai mai keskel paika viimane plank. Kui merelaevadel nimetatakse seda viskiplanguks, siis sisevetel on see ilmselgelt handsaplank.
Plank sai vabariigi pillimehe Kert Krüsbani lõõtsahelide saatel paika löödud ja korralikult handsaga immutatud. Loodame, et kestab hästi ja annab ka teistele plankudele eeskuju.

Kokku peaks nüüd lodja küljes olema 1200 m planke! Vee alla jääv pool plangutusest valmis Eesti riigimetsast pärit lehisest ja veest välja jääv osa männist. Loodame, et männist oluliselt vaigusem lehis peab magevete ajahambale paremini vastu.

Järgmine tööetapp on mallkaarte asemele päris kaarte panemine. Kuna kõveraid puid majandatavast metsast ei leia ja sealt, kus leiab, ei tohi neid võtta, siis uuele lodjale otsustasime teha lehisest liimpuitkaared. Kokku on vaja teha ja paika panna 88 liimpuidust kaart ja palkidest välja lõigata 44 floori, mis kaarepaare laeva põhjas omavahel kokku seovad.

Lodjaehitust tutvustaval ekskursioonil saab osaleda laupäevastel perepäevadel. Külastades lodjajakoda või sõites meie laevadega aitate kaasa uue lodja valmimisele! :) 

Viimast lodjaehitusvideot näeb siit.


Add a comment

Email again: